Archive for » Listopad, 2012 «

Ogólnopolski Plener Malarski Szydłów 2012

 

 

 

Szydłów – jesień – pięknie, aż dech zapiera.  Zbój Szydło nie pomyślałby pewnie nigdy,  iż artyści z całego świata będą się zjeżdżać do jego siedziby, aby tworzyć jedne ze swoich najlepszych prac.

Znów zaprosiłem swoich przyjaciół artystów malarzy z całej Polski na plener.  Przyjechali w komplecie: Genowefa Nela Nelip – z Katowic, Danuta Dagry Grabowska – z Piły, Eleonora Diener Czuba – z Ożarowa, Irmina Skorupska –  ze Starachowic, Joanna Duma – z Komańczy, Teresa Pietras – z Góry Kalwarii, Andrzej Białecki – z Lipska , Krzysztof Ciecieląg – z Radomia, Andrzej Kozera – z Pińczowa, Władysław Sadłocha – ze Staszowa.

Otoczeni Szydłowskimi murami obronnymi sprzed wieków, w ciszy i spokoju, jakiego tu tylko można zaznać, rozmawialiśmy, śliwowicę Grzegorza spijaliśmy, a płótna niemalże same zapełniały się barwami jesieni. Powstało około siedemdziesiąt obrazów. To tylko cząstka tutejszego klimatu, ale jakże istotna, bo widziana i przetworzona przez artystów, znalazła się na płótnach. Dlatego jeszcze nieraz wrócimy do Szydłowa w czym nam dopomóż patronie naszych plenerów  ” passe-partout „.

Podziękowania  dla Starosty Staszowskiego Andrzeja Kruzla, Wójta Szydłowa Jana Klamczyńskiego, dyrektor G.C.K. Marii Stachuczy i wszystkich sponsorów.

Wspólnie z Bogusią Mas pracujemy nad katalogiem poplenerowym, który wydrukuje drukarnia SzostakDruk.

Pozdrawiam – komisarz pleneru Norbert Palmer.

 

Pierwszy dzień pleneru – Andrzej Kozera , Danuta Dagry Grabowska    

Genowefa Nela Nelip

Krzysztof Ciecieląg , Andrzej Białecki , Władysław Sadłocha

więcej>>>

Kategoria: Na bieżąco  
Provided by Chameleon Theme. Recommended Hosting at WP Engine